Aplikacje kiedyś i dziś – jak wpływają na nasze życie?
Technologia

Aplikacje kiedyś i dziś – jak wpływają na nasze życie?

Już od dłuższego czasu świat i życie codzienne człowieka zdominowane jest przez technologię w różnych formach. Niektóre z nich mają mniejszy udział w naszym życiu, inne zaś większy – jeszcze inne wydają się niezwykle atrakcyjne dla użytkowników, tak jak media społecznościowe. Jak aplikacje wpływają zatem na nasze życie? Jak wyglądały kiedyś, a jak dziś?

Wśród młodszych osób z trudem możemy znaleźć osoby, które nie korzystałyby chociażby z jednego medium społecznościowego. Trudno się dziwić – lista ich funkcji i zalet może mieć naprawdę wiele punktów, a i korzystanie z nich nie sprawia trudności. Można powiedzieć, że kosztem minimalnego wysiłku w używaniu tego rodzaju aplikacji, dostajemy olbrzymie zyski pod postacią zadowalającej i satysfakcjonującej rozrywki, najświeższych informacji czy nawet ciekawej wiedzy.

Kontakty z innymi osobami

Tym, co media społecznościowe, aplikacje i rozwój technologiczny zrewolucjonizowały, jest kontakt z drugim człowiekiem. W dzisiejszych czasach znaczna część relacji między osobami, z różnych przyczyn, przeniosła się do Internetu. Za pomocą mediów społecznościowych możemy pozostawać w kontakcie z osobami mieszkającymi gdziekolwiek indziej, a także podtrzymywać relacje interpersonalne. Bez wątpienia jest to bardzo dużo zaleta.

Zdaje się, że niegdyś Internet służył raczej do poznawania nowych osób, o czym może świadczyć duża liczba popularnych wówczas chat roomów. Dzisiaj to się zmieniło: mimo że aplikacje służące do poznawania nieznajomych osób przeżywają swój renesans, to jednak media społecznościowe służą do podtrzymywania tych relacji, które są dla nas bliskie i mają duże znaczenie.

Aplikacje – jak wpływają na nasze życie?

Powstawanie coraz to nowszych aplikacji w dzisiejszych czasach nikogo już nie dziwi. Konwergencja mediów społecznościowych jest już zjawiskiem powszednim – wiele mediów społecznościowych oferuje bardzo podobne do siebie funkcje. Udowadnia to, że aplikacje i media społecznościowe są bardzo potrzebne dzisiejszemu człowiekowi.

W dzisiejszych czasach za sprawą odpowiednich aplikacji jesteśmy w stanie zamówić stolik w ulubionej restauracji czy zarezerwować wizytę u fryzjera, do czego wystarczy jedynie smartfon i dostęp do Internetu, a całość zajmuje niemalże minutę (przykładem jest system rezerwacji Bookero). Jest to niezwykle ergonomiczne rozwiązanie, ponieważ nie musimy tracić czasu na na przykład wykonywanie połączeń, a połączenie z siecią mamy dziś niemalże przez dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Podsumowując, aplikacje i media społecznościowe wpływają – w mniejszy lub większy sposób – na wszystkie elementy naszego życia. Za ich sprawą możemy robić zakupy, zamawiać stolik w restauracji, być na bieżąco z wydarzeniami z kraju oraz ze świata, pozostawać w stałym kontakcie z osobami bliskimi i nie tylko, niezależnie od miejsca, gdzie przebywają. Jest to jedynie kilka przykładów – możemy znaleźć ich o wiele więcej, ale jest to obszarem badań dla socjologów. Tym, co jednak najważniejsze, jest to, że człowiek zawsze będzie potrzebny drugiemu człowiekowi, chociażby w najprostszych czynnościach.

Post Comment