Jakie buty założyć na rozmowę kwalifikacyjną?
Studio ogólne

Jakie buty założyć na rozmowę kwalifikacyjną?

Zaproszenie na rozmowę to kolejny krok, świadczący o tym, że pracodawca zainteresował się naszymi kwalifikacjami. Powinniśmy zatem pokazać się z jak najlepszej strony nie tylko pod względem intelektualnym, ale także wizualnym. Zadbajmy o odpowiedni strój oraz o pozostałe elementy, takie jak buty.

Każdy powinien zdać sobie sprawę, że buty są w stanie zmienić całą stylizację. Dlatego też bardzo ważny jest właściwy wybór obuwia, szczególnie jeśli wybieramy się na ważne spotkanie w sprawie pracy. Liczy się pierwsze wrażenie, dlatego nasz wygląd odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Przychodząc na spotkanie w sportowych czy niezbyt zadbanych butach nie tylko wprowadzamy się w zakłopotanie, ale także zmniejszamy swoje szansę na zdobycie danej pracy. Ważny jest nie tylko ubiór, ale także wszelkie dodatki takie jak na przykład buty czy torebka.

Ubiór na rozmowę

Zanim zdecydujemy się na konkretny strój, powinniśmy zastanowić się nad tym, do jakiego miejsca się udajemy i o jakie stanowisko się ubiegamy. Wiele zależy od rodzaju pracy, lecz zawsze istnieją podobne kryteria, dotyczące naszego wyglądu. Strój na rozmowę powinien być czysty, zadbany, schludny oraz odpowiednio dopasowany. Jeśli wybieramy się na rozmowę kwalifikacyjną, dotyczącą opieki na dzieckiem czy pracy w sklepie, nie musimy zakładać eleganckiej garsonki czy butów na wyższym obcasie. Warto jednak zadać o to, by ciuchy były czyste, wyprasowane i niezbyt ekstrawaganckie. Jeśli ubiegamy się o pracę w biurze powinniśmy zadbać o elegancki, ale nie wyzywający strój. Pamiętajmy także o tym by unikać zbyt jaskrawych kolorów.

Na stronie https://www.buty360.pl/ znajdują się oferty interesujących modeli butów – kozaki, szpilki, japonki i wiele innych! 

Najlepiej postawić na minimalizm oraz klasykę i wybierać stonowane kolory. W przypadku rozmów kwalifikacyjnych dobrze sprawdzają się kostiumy albo żakiety ze spodniami lub spódnicą. Należy jednak pamiętać, by nie wybierać zbyt krótkich spódnic oraz unikać dużych dekoltów. Wybierajmy ciuchy w jasnych i stonowanych barwach, które nie posiadają zbyt wielu napisów czy wzorów. Dobrze sprawdzają się także takie barwy jak czerń, szarość oraz granat.

Jakie buty na rozmowę kwalifikacyjną?

Buty na rozmowę kwalifikacyjną powinny być zadbane, czyste, schludne, zakrywające palce oraz piętę. Warto wiedzieć, że to właśnie nasz wygląd odgrywa kluczową rolę podczas spotkania. Buty także stają się wyznacznikiem, ponieważ podkreślają całą stylizację. Musimy zatem zadbać o to, by wszystko ze sobą współgrało.

Jeśli wybieramy na rozmowę obcasy, musimy pamiętać, by nie były zbyt wysokie. Dziesięciocentymetrowe szpilki na pewno nie będą najlepszym rozwiązaniem. Będziemy w nich czuć się niekomfortowo, a przez stres możemy mieć dodatkowe trudności z utrzymaniem równowagi. Pamiętajmy także, by zrezygnować z błyszczącego i zdobionego obuwia, które będzie zbytnio rzucało się w oczy.

Zapomnijmy o japonkach czy sandałkach. Nie należy udawać się na rozmowę z odkrytymi palcami czy piętami. Jeśli mamy chęć postawić na klasyczne i wygodne obuwie, lepiej zdecydujmy się na eleganckie baleriny w jednolitym kolorze.

Post Comment