Dlaczego sushi stało się tak popularne?
Studio rozrywki

Dlaczego sushi stało się tak popularne?

Każdy na pewno zauważył, że już od kilku lat trwa prawdziwe boom na jedzenie japońskie jakim jest sushi. Wciąż powstają nowe miejsca z tego rodzaju daniami, a ludzie coraz częściej sami podejmują się przygotowania tej potrawy. Dlaczego sushi stało się takie modne? Czy to tylko chwilowa popularność?

Obecnie mamy spory wybór różnego rodzaju sushi. Powstaje wiele restauracji serwujących ten rodzaj pożywienia, mamy możliwość zakupienia gotowych dań w zwykłych marketach, a także składników, dzięki którym sami możemy spróbować przygotować takie danie. Często istnieje również możliwość zamówienia sushi na wynos. To wszystko sprawia, że niezwykle łatwo kupić smacznie przygotowane danie. Niestety częstą przeszkodą staje się cena, ponieważ kwoty w niektórych restauracjach są dosyć wysokie. Jednak opłaca się wydawać na taki rodzaj jedzenia.

Sushi to świeże, głównie surowe, ale też grillowane ryby z dodatkami. Wraz z ryżem zawijane są w algi morskie, które są niezwykle bogate w żelazo oraz witaminy. Sama ryba stanowi oczywiście źródło białka, które jest bardzo istotne dla naszego organizmu. Oprócz tego sushi posiada bardzo niską zawartość cholesterolu. Zatem można zauważyć i stwierdzić, że jest to potrawa bardzo zdrowa, a zarazem smaczna, dzięki swym właściwościom. Jest to jeden, podstawowy czynnik, który sprawia, że sushi stało się tak popularne.

Szukasz dobrego sushi? Sprawdź Gold Sushi – japońskie dania dla Ciebie

Zalety jedzenia sushi

Jak już było wspomniane, sushi jest niezwykle zdrowe i posiada wiele dobrych właściwości dla naszego organizmu. Ta przekąska jest bogata w białko, cenne witaminy A, B oraz E, a także w pierwiastki takie jak wapń, magnez czy żelazo. Zatem potrawa ta idealnie wspomaga układ odpornościowy oraz wpływa na skórę i łagodzi bóle reumatyczne. Poza tym wodorosty, w które zawijane są składniki, poprawiają trawienie, przeciwdziałają miażdżycy oraz wzmacniają kości. To chyba najważniejsza zaleta tego rodzaju jedzenia i warto za nią zapłacić nieco więcej.

Inną zaletą, a właściwie czynnikiem dlaczego tak lubimy sushi, jest niezwykłość tej potrawy oraz cały rytuał jedzenia sushi. Inna kultura i inne smaki wzbudzają zainteresowanie. Nietypowość tego dania oraz oryginalny sposób spożywania jest kolejnym powodem, dlaczego sushi stało się tak modne. Jedzenie pałeczkami, które wcale nie jest prostą sztuką, fascynuje wiele osób. Poza tym daje możliwość oderwania się od tradycyjnej formy jedzenia.

O popularności sushi może świadczyć także to, że jest to jedzenie na każdą okazje. Idealnie sprawdza się jako obiad oraz jako przekąska przygotowana na jakąś uroczystość. Oprócz tego może służyć jako lunch w pracy, a także jako potrawa podczas romantycznej kolacji. Sprawdza się naprawdę w wielu sytuacjach. Zatem to kolejny powód, dzięki któremu wciąż rośnie popularność tego rodzaju jedzenia.

Nie tylko jedzenie

Dalej można uznać, że oprócz jedzenia liczy się coś więcej. Jest to pewna forma spędzania wolnego czasu. Ze spożywaniem sushi wiążą się pewne zasady zachowania i postępowania. Zazwyczaj polega to na degustacji i delektowaniu się tą potrawą. Poszczególne rytuały, takie jak np. jedzenie pałeczkami czy moczenie w sosie, nadają tej czynności szczególnego charakteru, który tworzy cały klimat. W niektórych restauracjach dania podawane są w tradycyjny sposób – goście siadają przy małych stolikach, bez butów i na kolanach spożywają posiłek. To ciekawe doświadczenie, dla ludzi zainteresowanych taką formą spędzania czasu.

Post Comment