Jak dobrze dobrać meble?
Studio domu

Jak dobrze dobrać meble?

Meble powinny być dopasowane głównie pod kolorystykę ścian, a także ogólny styl pomieszczenia. Wszelkie kanapy, łóżka czy fotele powinny być wygodne i dopasowane zagłówkiem do wzrostu danej osoby. Wybór jest bardzo duży, ponieważ sklepy meblowe oferują meble w każdym stylu i niezwykłej kolorystyce. Jednak warto w tym wypadku zdać się na fachowców od aranżacji wnętrz. Dobierają oni meble przede wszystkim zwracając uwagę na jakość wykonania. Czasami warto wydać większe pieniądze po to, aby móc cieszyć się pięknem swojego wyposażenia. Meble często są drewnopodobne, a w tym wypadku warto zakupić z prawdziwego drewna, dębowe, bukowe czy sosnowe. Nie tylko tradycyjne sklepy meblowe je oferują, ale również internetowe, a jeśli trzeba, klient otrzymuje je na zamówienie.

Coraz więcej jest możliwości wykonania mebli na wymiar i to także doskonale funkcjonuje, szczególnie w pomieszczeniach niewymiarowych. Dzięki temu łatwiej dopasować do siebie regały, szafy, biurka, wykorzystując maksymalną powierzchnię, jaką daje przestrzeń w pokoju czy sypialni. Poza tym zasadą aranżacji wnętrz jest to, aby najpierw wybierać meble, a dopiero potem dodatki i komponować wszystko w podobnym kolorze lub dobierać go na zasadzie przeciwieństwa. Zazwyczaj są one stonowane, ciepłe, ponieważ takie pomieszczenia kojarzą się z odpoczynkiem i relaksem. Natomiast do pokoju dziecięcego warto wybierać meble jasne, o delikatne barwie, tak aby dzieci czuły się bezpiecznie.

Świetne meble można znaleźć na stronie http://www.radiuscentrum.pl dawniej znanym pod adresem mega-meble.pl

Do pomieszczeń typu salon czy pokój gościnny kupuje się minimalną ilość mebli, aby zachować większą przestrzeń, którą można wypełnić dekoracjami. Doskonale pasują stoliki kawowe, fotele dla gości, stoły z prawdziwego drewna czy wygodne wysokie krzesła z pokryciem atłasowym. Pomieszczenia takie jak łazienka, kuchnia, czy gabinet są wyposażone w meble na wymiar. To wyjątkowe miejsca, w których ilość rzeczy, narzędzi, czy podręcznego wyposażenia jest ogromna i trzeba je odpowiednio uporządkować. Meble na wymiar mają tę zaletę, iż są montowane do ściany, w różnej wysokości. Ich głębokość jest bardzo duża, a do tego klient sam ustala wielkość szafek, półek, regałów, w zależności od potrzeb. Coraz więcej porad znajduje się w czasopismach aranżacji wnętrz które pokazują, jak montować meble, a dla klientów to ogromne oszczędności . Modne są także szafy zasuwane w których mieszczą się nie tylko ubrania, ale narzędzia gospodarstwa domowego. Ich atutem są także zewnętrzne lustra, które powodują, że pomieszczenie daje wrażenie o wiele większego niż w rzeczywistości.

Post Comment