Doradztwo finansowe – kiedy skorzystać?
Studio biznesu

Doradztwo finansowe – kiedy skorzystać?

Odkąd Polska weszła w poczet członków Unii Europejskiej bardzo dużo zmieniło się w tym kraju. Obecnie gospodarka znajduje się na wysokim poziomie rozwoju, dlatego też społeczeństwo się bogaci i korzysta z coraz to nowych udogodnień, dodatkowo napędzając gospodarkę. Wielu obywateli, w trosce o przyszłość swoją oraz rodziny zaczyna inwestować pieniądze w lokaty, akcje czy nieruchomości. Osoba niezorientowana w tematyce jest narażona na wiele niebezpieczeństw, które mogą skutkować utratą kapitału. Dlatego warto zwrócić się do doradcy finansowego, który specjalizuje się w wielu aspektach inwestycji.

Ubezpieczenie

Wbrew pozorom doradztwo finansowe nie obejmuje tylko tematów ściśle związanych z pomnażaniem pieniędzy, spory zakres klientów tego typu agencji rekrutuje się spośród klientów firm ubezpieczeniowych. Oczywiście myśląc o wykupieniu polisy na samochód czy dom zdajemy się na agenta ubezpieczeniowego. Jednak jeśli chcemy zabezpieczyć przyszłość swojej rodziny wykupując polisę na życie warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego. jest on przede wszystkim bezstronny, interes klienta jest dla niego najważniejszy, nie pobiera on prowizji od żadnej z firm ubezpieczeniowych. Z tego względu wybierze on dla nas najdogodniejszą polisę na życie, która spełni w całości nasze wymagania. Klient podaje tylko swoje możliwości finansowe, oczekiwaną kwotę odszkodowania, z uwzględnieniem niebezpieczeństw związanych z wykonywanym zawodem.

Na stronie tomaszwostal.pl dowiesz się, jakie są usługi doradcy kredytowego

Kupno mieszkania

Najwięcej klientów doradcy finansowi w Polsce z pewnością rekrutują spośród osób, które decydują się na kupno mieszkania. Ceny nowego lokum są na tyle wysokie, że mało kto może sobie pozwolić na transakcję gotówkową, praktycznie każdy bierze kredyt hipoteczny. Oczywiście można wybrać się do banku, który doradza klientom w tej kwestii, jednak zatrudnienie doradcy, wbrew pozorom może się okazać dla nas bardziej opłacalne. Doradztwo finansowe w kwestii nieruchomości jest bardzo przydatne, specjalista porównując nasze dochody i historię kredytu może nam zasugerować podjęcie kroków, dzięki którym rata kredytu hipotecznego będzie znacznie mniejsza. W Polsce dostępne są liczne programy mieszkaniowe, jak chociażby państwowy MDM. Doradca stwierdzi, czy spełniamy określone warunki, pomoże przygotować całą niezbędną dokumentacje. Będzie on nas prowadził przez wszystkie zawiłości kredytu hipotecznego, wytłumaczy każdą niejasność, oraz przede wszystkim pomoże wybrać odpowiedni bank.

Inwestycje

Coraz więcej Polaków posiada nadmiar gotówki, który pragnie mądrze zainwestować. Doradztwo finansowe w tej kwestii może się okazać bardzo przydatne. Wybierając się do specjalisty możemy być pewni, że pokieruje on naszym majątkiem w odpowiedni i bezpieczny sposób. Dzięki temu szansa na uniknięcie chybionej inwestycji będzie znacznie większa. Doradca dysponuje ogromna wiedzą na temat poszczególnych opcji, zarówno tych bardziej ryzykownych jak i mniej intratnych ale pewnych. W zależności od środków dopasuje on nasz portfel inwestycyjny do standardów obecnych na rynku.

Post Comment