Jak odnaleźć kreatywność?
Studio rozrywki

Jak odnaleźć kreatywność?

Każdy rodzi się z darem kreatywności, z czasem tłumiona przez świat zdolność ta wydaje się wycofywać i zanikać. W rzeczywistości nie jest ona stracona, a uśpiona. Przy niewielkim wysiłku i działaniu ze świadomością można ją odszukać i obudzić, a w dalszych krokach rozwijać. Tak naprawdę kreatywność nie zna żadnych granic, dochodzi tam, gdzie sięga nasza wyobraźnia, a to oznacza, że jest unikatową myślą zbudowaną na indywidualnym i absolutnie oryginalnym charakterze.

Krok w tył

Bezspornie przyjacielem kreatywności jest po trosze dziecięca natura, która śmiało omija przeszkody i ochoczo oddaje się sile tworzenia czegoś z niczego. To właśnie dzieciństwo, a konkretnie marzenia z tego okresu mogą stać się wypadową do odkrywania własnej kreatywności. Jeśli marzeniem było malarstwo, nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć tworzyć po swojemu, nie wzorując się na słynnych artystach. Bagatelne na pozór przypomnienie i odniesienie do marzeń z tak młodego okresu jest niczym budzik dla twórczości.

Porzucenie starej kanapy

Opuszczenie własnej strefy komfortu nie jest najłatwiejszym zadaniem, ale jeśli odważymy się zmienić, chociaż maleńką część naszego życia, odrzucić niekorzystne przyzwyczajenia to staniemy się o wiele bardziej otwarci na nowe myśli i pomysły. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie realizacji pomysłu, który z różnych przyczyn jest niezmiennie odkładany na półkę. Być może jest to nauka języka japońskiego, wydanie książki czy pokazanie światu swoich prac szydełkowych. Nie ma znaczenia, jaki to pomysł ani to, że być może w budżecie nie ma środków na spokojne wypłynięcie na szerokie wody. Jeżeli brakuje finansów to tym bardziej kreatywne myślenie okaże się najlepszym sposobem do osiągnięcia sukcesu. Każde, nawet najmniejsze działanie warto potraktować jak zdobycie kolejnego szczytu i pogratulować sobie małego zwycięstwa. Takie postępowanie pozwala pokonać lęk przed tym, co nowe, a także otworzyć się na nowe pomysły oraz na ludzi.

Siła i czas relaksu

Najwięksi artyści świata bynajmniej nie pracowali przez większość doby. W swojej karierze mieli wiele przerw — i to całkiem pokaźnych w czasie. Idąc śladem mistrzów nie można zapominać jak istotną rolę w naszym twórczym życiu odgrywa relaks. Jest on dokładnie tym samym, co ładowarka do telefonu. Odpoczynek ładuje akumulatory, rozjaśnia myśli i robi solidne miejsce na nowe pomysły. To sprzymierzeniec kreatywności, o którym nie można zapomnieć. Właściwy stan relaksu to umiejętność odpowiedniego oddychania. Podążanie za miarowym oddechem pobudza w mózgu fale alfa, które są bezpośrednio odpowiedzialne za kreatywność.

Prawa półkula i inspiracja

Rozwijanie prawej półkuli jest wprost konieczne do osiągnięcia szczytu kreatywności. Z natury uzdolniona półkula niemal pożąda obrazów otaczającego nas świata. Pożywką dla niej jest bogactwo barw i struktur, różnorodność muzyki oraz wnikanie w czyjeś umysły poprzez próbę odgadnięcia ich marzeń. Pomocne jest zgłębianie tajemnic o ludziach, którzy stają się inspiracją do działania, a także dzielenie się z otoczeniem swoimi dziełami — nawet tymi, które w oczach autora nie prezentują się najlepiej.

dekolo logo

 

Artykuł przygotowany przez firmę Dekolo na której stronie mogą znaleźć Państwo kule i jajka styropianowe w bardzo atrakcyjnej cenie.

Post Comment