Jak przebiega procedura zawierania umowy o pożyczkę pod dom?
Studio biznesu

Jak przebiega procedura zawierania umowy o pożyczkę pod dom?

Kłopoty finansowe nie są nikomu obce, wielu ludzi staje przed decyzją skąd pożyczyć pieniądze, aby funkcjonować normalnie i spokojnie spłacać zaciągnięte długi. Na rynku usług finansowych nie brakuje już rozwiązań i propozycji dla ludzi, którzy nie są partnerami dla banków i nie otrzymają tam kredytu. Obecnie można skorzystać z pożyczki pod zastaw domu lub mieszkania i spać spokojnie.

Kto może otrzymać pożyczkę pod dom?

Odpowiedź jest prosta. Każda osoba dorosła będąca właścicielem domu i posiadająca akt notarialny potwierdzający taki stan. Posiadanie zadłużenia w banku lub innej firmie finansowej nie zamyka drogi do zaciągnięcia zadłużenia w firmie pożyczkowej. Nie trzeba także dostarczać potwierdzeń o zatrudnieniu i osiąganych miesięcznych dochodach, takie dokumenty nie są wymagane, aby otrzymać pozytywną decyzję na pożyczkę pod dom. Poza tym dla pożyczkodawcy nie ma znaczenia historia kredytowa i nie będzie jej weryfikował w BIK itp.

Pożyczka pod dom może być dla osób zadłużonych, które chcą spłacić komornika, ponieważ toczy się przeciw nim postępowanie. Również posiadając długi w różnych firmach można zaciągnąć pożyczkę na skonsolidowanie wszystkich niespłaconych należności. Osoby prowadzące działalność gospodarczą i pragnące dalej rozwijać swoją firmę mogą skorzystać z takiej formy wsparcia finansowego. Tak naprawdę dla pożyczkodawcy nie jest ważne przeznaczenie środków finansowych z pożyczki, lecz jej terminowa spłata.

Jak przebiega procedura zawierania umowy o pożyczkę pod dom?

Cała procedura ubiegania się i przyznawania pożyczki pod dom przebiega szybko i sprawnie. Pierwszym krokiem jest wybranie instytucji finansowej, która posiada najbardziej atrakcyjną ofertę pod względem oprocentowania, ma pozytywne oceny i jest wiarygodna na rynku takich usług. Sposób działania takiej firmy i jej rzetelność można sprawdzić w KRS i KNF.

Jeżeli już klient dokonał wyboru firmy pożyczkowej, ma dwie formy kontaktu tzn. telefoniczną i online poprzez wypełnienie i złożenie wniosku przez Internet. Pożyczkodawca na podstawie przesłanego wniosku przygotowuje ofertę na pożyczkę pod dom i przedstawia ją klientowi. Po przeanalizowaniu propozycji instytucji finansowej i zatwierdzeniu jej warunków, następuje zawarcie umowy pożyczki u notariusza poprzez sporządzenie aktu notarialnego. Po zakończeniu całej formalnej procedury pożyczkobiorca otrzymuje pieniądze a do czasu spłaty pożyczki pożyczkodawca staje się wierzycielem. Po spłacie zadłużenia klient może wykupić swój dom.

Jakie dokumenty należy przedłożyć, aby otrzymać pożyczkę pod dom?

Tak jak już wspomniano, nie trzeba dokumentować swoich dochodów. Natomiast do uzyskania pożyczki pod dom i podpisania aktu notarialnego konieczne będzie dostarczenie takich dokumentów jak:

  • Akt notarialny stwierdzający, że potencjalny pożyczkobiorca jest prawnym właścicielem domu
  • Numer księgi wieczystej
  • Wypis z rejestru gruntów
  • Zdjęcia domu.

Jeśli dom pochodzi z masy spadkowej lub pożyczkobiorca otrzymał go, jako darowiznę będzie zobowiązany do przedłożenia stosownych dokumentów z Urzędu Skarbowego.

Jakie korzyści daje pożyczka pod dom?

Wiele firm oferuje oprocentowanie bezpieczne dla terminowej spłaty a także daje możliwość wydłużenia czasu spłaty. Kolejnym ważnym punktem, który może znaleźć się w umowie o pożyczkę pod dom jest karencja na spłatę pożyczki, co dosyć często pomaga w trudniejszym okresie. Szybki przebieg procedury formalnej pozwala na sprawne i bezpieczne uzyskanie środków finansowych na dowolny cel. Dla każdego klienta opracowywany jest indywidualny harmonogram spłaty aby współgrał on z jego możliwościami. Poza korzyściami istnieje również zagrożenie dla pożyczkobiorcy, który nie wywiąże się z terminu spłaty pożyczki, ponieważ konsekwencją tego będzie przejęcie domu przez wierzyciela, czyli pożyczkodawcę.

Post Comment