Jaką szafę wybrać do sypialni?
Studio domu

Jaką szafę wybrać do sypialni?

Szafa w sypialni powinna być bez wątpienia jak największa tak, aby mogła swobodnie pomieścić wszystkie najbardziej potrzebne rzeczy. Wbrew pozorom, jest to obok łóżka najważniejszy element wystroju tego pomieszczenia. Warto poznać kilka praktycznych rozwiązań, aby już na etapie projektu wiedzieć jakie meble będą idealnie pasowały do naszej sypialni.

Szafa w sypialni z pięknym widokiem

Nie ulega wątpliwości, że tego typu szafy są rewelacyjnym pomysłem, ale również stanowią dość duże wyzwanie, gdyż nie można ich łączyć zupełnie swobodnie z innymi meblami. Szafa ozdobiona pięknym zdjęciem albo nieszablonową fototapetą lubi przede wszystkim wnętrza stosunkowo nowoczesne, a przy tym dość uporządkowane i również całkiem spore. A zatem im większa jest nasza szafa w sypialni, tym też fotografia lepiej zadziała na zmysły. W niewielkim pokoju może być to nieco nużące. Z kolei fotografie czarno-białe można swobodnie zestawiać klasycznie, z różnego rodzaju meblami czy niebanalnymi dodatkami do sypialni w odcieniach czerni albo bieli. Szafa z malowniczym widokiem dość często narzuca też wystrój całej sypialni.

Szafa do nietypowego wnętrza

Jeśli sypialnia jest raczej wąska i dość długa, szafa bez wątpienia może stanowić w niej całkiem efektowny element. Można na przykład pomalować węższą ścianę na ciemniejszy kolor, a na jej tle ustawić mebel zostawiając po bokach wolną przestrzeń. Tym prostym sposobem nasza sypialnia zyska znacznie lepsze proporcje. Ponadto szafa z lustrem np. w kolorze naturalnego drewna, może wspaniale odwrócić uwagę od wielu architektonicznych niedostatków samego wnętrza. Do szafy można swobodnie dobrać meble z zestawu lub też połączyć ją z czymś zupełnie innym.

Szafa jako narożnik w obiciu

Szafy do sypialni w kształcie narożników są z pewnością wyjątkowo pojemne oraz wyjątkowo ergonomiczne. Niestety bywa tak, że pomimo niewielkich rozmiarów nieco przytłaczają przestrzeń w pomieszczeniu. Dlatego warto zwrócić uwagę, aby meble tego rodzaju nie były ani ciemne, ani też jednolite. Dobrym pomysłem jest łączenie jasnego korpusu z drewna z kolorowym lub też przezroczystym frontem. Dość ciekawym rozwiązaniem, dającym kilka dodatkowych możliwości na aranżację sypialni są na przykład drzwi szafy pokryte naturalną rattanową matą. Można nią również obić niektóre fragmenty innych mebli znajdujących się w sypialni takich jak np. zagłówek naszego łóżka, czy też dobrać niebanalne zasłony w podobnym odcieniu, albo o zbliżonej fakturze. Możliwości z pewnością nie brakuje.

Post Comment