Meble wiklinowe – nie tylko do kuchni
Studio domu

Meble wiklinowe – nie tylko do kuchni

Zwykło się uważać, że meble wiklinowe nadają się jedynie do kuchni, ale to nieprawda. Wystarczy uważnie przejrzeć katalogi meblarskie z aranżacjami wnętrz, gdzie takie meble umieszcza się w miejscach, które w polskich warunkach uznane by były za nietrafione. Wiklina jest surowcem bardzo ekologicznym, a do tego charakterystycznym, jeśli chodzi o strukturę. Przywołuje na myśl wiejskie krajobrazy i może dlatego jej zastosowanie w miejskich mieszkaniach wydaje się ciut wstydliwe?

Wszystkie rozwiązania zależą od tego, z jakimi elementami będziemy wiklinę łączyć. Na pewno nie będzie wyglądała korzystnie z ciemnymi meblami o połyskującej strukturze. W tej chwili mówimy oczywiście o wiklinie w kolorze naturalnym, choć wiemy, że często pokrywa się ją także kolorami, dla osiągnięcia ciekawego efektu. Poza tym malowana wiklina ładniej komponuje się pod wybrany kolor mebli, które mamy w domu. Ogromną zaletą mebli z wikliny jest także fakt, ze nie zapłacimy za nie zbyt wiele, a będzie można cieszyć się nimi przez długie lata.

Plecionki w meblach

Prawda jest taka, że te meble nie zestarzeją się nigdy. Plecione kosze, taboreciki, stoliczki, elementy foteli bujanych, ogromne kufry na pościel, itp. Możemy długo wymieniać, bo z pewnością każdy z nas chociaż raz w życiu miał w domu jakiś wiklinowy element wyposażenia. Lekkość mebli wiklinowych sprawia, że są one niekłopotliwe w transporcie, jak i swobodnym przenoszeniu z jednego miejsca na drugie. Najłatwiej zaaranżować meble wiklinowe w kuchni. Dziecięce, niskie taboreciki przydadzą się dla najmłodszych członków rodziny. Gdzieś w kącie może stanąć też coś w rodzaju kosza, do którego będzie można chować suszone kwiaty, przy okazji mamy już gotową dekorację.

Mebel przydatny

Z wikliny robi się dziś także stojaki na kwiaty, a także małe szafeczki, które mogą okazać się bardzo przydatne w małych i ciasnych mieszkankach, gdzie trudno obrócić się wokół własnej osi. Jeśli mamy urządzoną sypialnię w kolorach piaskowych i słonecznych – meble i wyposażenie wiklinowe jak najbardziej zda egzamin w takich miejscach. Nie macie gdzie chować pościeli? Postarajcie się o przepastne kufry wiklinowe. Zamiast kupować te masywne i trudne w przenoszeniu, drewniane, możecie mieć o wiele lżejsze wiklinowe. Zmieszczą tyle samo pościeli, czy też ręczników, a i efekt wizualny także będzie bardzo zadowalający.

Jeżeli szukasz stylowych mebli do różnych pomieszczeń, zapraszamy na stronę http://furnituresobczak.pl/ – znajdziesz tu między innymi tapicerowane łóżka, meble łazienkowe i wiele innych.

Jeśli ktoś lubi czytać wieczorami, może postarać się o wiklinowy fotel bujany. Umieszcza się go w zacisznym miejscu, gdzie mamy swoje miejsce na książki i po ciężkim dniu zabiegania możemy pozwolić sobie na chwilę relaksu przy lekturze. Wiklinowe fotele bujane kojarzą się nam z naszymi babciami oraz z jako tako znikającą z wiekiem sprawnością fizyczną. Prawda jest taka, że przydadzą się w mieszkaniach osób w każdym wieku, bo są meblami niezwykle gustownymi i eleganckimi. Lekkość mebli wiklinowych sprawia, że w ciepłe pory roku możemy je swobodnie wynosić do ogrodu. Zawsze  lepiej siedzieć na tarasie na wiklinowych stołkach, niż siedzieć na „gołej” posadzce i tym samym ryzykować przeziębieniem.

Post Comment