Oświetlenie punktowe w naszym domu
Studio domu

Oświetlenie punktowe w naszym domu

Światło w naszym domu odgrywa bardzo dużą rolę. Dzięki niemu możemy przebywać w pomieszczeniach po zmroku, czytać książki.

Jednak oświetlenie stosowane jest także dla uwidocznienia pewnych elementów wystroju czy dla zbudowania klimatu w danym wnętrzu. Często wykorzystujemy w tym celu oświetlenie punktowe.

Oświetlenie punktowe pozwala na budowanie nastroju. Eksponuje ono dane przedmioty i nadaje wnętrzu szczególnego charakteru. Służą ku temu światła punktowe, diody LED. Możemy w ten sposób zwrócić uwagę gości na dane rzeźby, obrazy, meble czy elementy wystroju. Świetnie sprawdzą się tu reflektory, lampy naścienne.

Ponadto efekt pożądany efekt estetyczny możemy uzyskać przez zamontowanie diod LED. Najpopularniejszymi miejscami są regały, szafki. Można je zamontować zarówno w środku jak i pod nimi. Uzyskamy w ten sposób zupełnie inną dekorację. Obecnie mamy możliwość zakupienia taśm LED, które możemy dowolnie przycinać i wykorzystywać w naszym domu. Coraz częściej montowane są one pod telewizorami lub schodami.

Salon

W salonie możemy skorzystać z lampek podmeblowych. Nadadzą one wnętrzu wyjątkowego wyglądu i klimatu. Jednak warto pamiętać, by stale utrzymywać porządek w oświetlonych miejscach. W przeciwnym razie możemy uwidocznić kurz i brud – wówczas uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego. Ponadto możemy w tym pomieszczeniu zastosować różne lampy ścienne, które będą rzucać światło na miejsce wypoczynkowe. Przy fotelu warto ustawić lampę podłogową, by z łatwością czytało nam się ulubione książki czy codzienną prasę.

Kuchnia

W kuchni najczęściej stosowane są punktowe światła, by oświetlić miejsca robocze. Często spotykamy oświetlenie LED zamontowane pod szafkami naściennymi. Ułatwia nam to krojenie warzyw czy przygotowanie potraw. Ponadto coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie pasków LED w szufladach czy szafkach, by uwidocznić piękną kolekcję porcelany bądź ułatwić korzystanie z kuchni nocą.

Na stronie https://www.oswietlenie24h.pl/ znajdziesz wiele interesujących produktów oświetleniowych – sprawdź!

Jadalnia

W jadalni możemy zamontować oświetlenie pod stołem. Uzyskamy w ten sposób unikalny wygląd naszego stołu i sprawimy, że po zmroku wszelkie inne światła będą zbędne. Najbardziej popularne są lampy wiszące nad stołem.

Hol i schody

Światło punktowe najczęściej stosowane jest w holach i na schodach. W ten sposób najlepiej jest oświetlić główne szlaki komunikacyjne w naszym domu. W holach warto zainwestować w kinkiety bądź zamontować światła nad obrazami. To doda wnętrzu zupełnie innego charakteru. Gdy jest ono bardzo wąskie, warto skierować światło ku sufitowi. Wówczas uzyskamy efekt optycznego powiększenia i wydłużenia naszego holu. W przypadku schodów popularne jest oświetlanie ich po bokach lub pod każdym stopniem. Dzięki temu unikniemy potknięć podczas wchodzenia czy schodzenia po nich. Dodatkowo zyskamy unikalny wygląd.

Oświetlenie punktowe jest niezwykle ważne w naszym domu. Warto je dobrze rozplanować, by służyło nam na co dzień w pracy czy przebywaniu w danym pomieszczeniu, a także eksponowało nasze rzeźby czy obrazy.

Post Comment