Rękodzieła i artykuły dekoracyjne – czym charakteryzują się dzisiaj?
Studio ogólne

Rękodzieła i artykuły dekoracyjne – czym charakteryzują się dzisiaj?

Od dłuższego czasu wiele mówi się na temat tego, że zarówno tzw. świadomość konsumencka jak i gust polskich konsumentów coraz wyraźniej ewoluują. Efekty tej ewolucji są zauważalne w wielu rozmaitych dziedzinach. Jedną z owych dziedzin jest bez wątpienia szeroko rozumiana branża rękodzielnicza, która z każdym kolejnym rokiem notuje coraz większe obroty.

Stanowi to niezbity, statystyczny dowód na istnienie tendencji, o której jest mowa powyżej, a mianowicie tego, że polski konsument coraz częściej szuka ciekawszych, bardziej urozmaiconych i w większym stopniu spersonalizowanych pod jego indywidualne potrzeby artykułów dekoracyjnych, niż to, co jest dostępne w ofertach chociażby wielkich hipermarketów lub dużych sieci zajmujących się sprzedażą tego rodzaju produktów. Dlaczego zamiast sztampowych, sprzedawanych masowo artykułów dekoracyjnych warto zdecydować się właśnie na rękodzieło lub też przedmioty dekoracyjne tworzone na mniejszą skalę, przez poszczególnych rzemieślników-artystów? Przyjrzymy się tej kwestii nieco dokładniej i postarajmy się udzielić odpowiedzi na te pytanie.

Rękodzieło i inne artykuły dekoracyjne: co warto o tym wiedzieć?

Zasadnicza różnica pomiędzy rękodziełem oraz artykułami dekoracyjnymi wytwarzanymi na mniejszą skalę a tą samą klasą produktów wytwarzanych na skalę masową to oczywiście jakość. Nie trzeba wnikliwego oka wyspecjalizowanego znawcy sztuki, aby dostrzec, że pod względem szeroko rozumianych walorów estetycznych, jakości wykończenia, jakości materiałów i tak dalej rękodzieło oraz przedmioty dekoracyjne wytwarzane na skalę lokalną biją na głowę asortyment dostępny w ofercie na przykład wielkich sieci handlowych.

Sprawdź produkty, jakie oferuje hurtownia artykułów dekoracyjnych Czakos – sprawdź więcej na stronie

Co również istotne, kupując artykuły dekoracyjne pochodzące od tzw. hand-makerów, czyli działających na małą skalę rzemieślników-artystów odznaczają się tym, czego z całą pewnością nie jest w stanie zapewnić klientowi asortyment dostępny w ofertach wielkich sklepów, a mianowicie unikatowość i niepowtarzalność. Rękodzieło, to indywidualny wyraz artystycznych umiejętności konkretnego wytwórcy, dlatego różnice pomiędzy asortymentem dostępnym u różnych wytwórców są naprawdę ogromne. Niewielka skala sprzedaży sprawia również, że w naszym domu znajdą się przedmioty, których niemal na pewno nie posiada nikt z naszych znajomych.

Nie można pominąć również innego, niezwykle istotnego względu, a mianowicie faktu, że artykuły dekoracyjne produkowane przez hand-makerów odznaczają się naprawdę ogromną różnorodnością, przez co mamy o wiele większe możliwości znalezienia czegoś, co będzie dokładnie odpowiadało naszym potrzebom i nada naszemu mieszkaniu niepowtarzalnego charakteru, niż w wypadku kupowania gotowych, produkowanych masowo przedmiotów pochodzących z wielkich fabryk. Istnieją co prawda większe hurtownie artykułów rękodzielniczych, jednak w każdym przypadku taka hurtownia artykułów dekoracyjnych stanowi po prostu szeroki wybór różnorodnych produktów pochodzących od różnych wytwórców.

Kolejna niewątpliwa zaleta rękodzieła to możliwość kupna artykułów dekoracyjnych wytwarzanych na specjalne zamówienie klienta, czyli według jego wskazówek i zadeklarowanych oczekiwań i preferencji. Oczywiście, w takim wypadku koszty są nieco większe, jednak efekty bardzo często są w stanie przerosnąć nasze najśmielsze oczekiwania jeżeli chodzi o jakość oraz fantazję wykonania.

Post Comment