Sposoby grania i postapokalipsa w grach
Studio rozrywki

Sposoby grania i postapokalipsa w grach

Niezwykle dużo ludzi wciąż twierdzi, że gry to zło i to rzecz jasna za ich przyczyną młodzież popełnia przestępstwa. To jest  niesamowicie kuriozalne, gdyż nasza gałąź elektronicznej rozrywki nieustannie i energicznie się rozwija (posiadamy świetnych reprezentantów w tym świecie!), a innym osobom nie przeszkadza to w wyrażaniu takich lub innych krytycznych sądów bądź opinii.

Nie da się ukryć, że jednym z lubianych przez graczy motywów są klimaty postapokaliptyczne – być może dlatego, że niektóre z tytułów zdają się prorocze? W głównej mierze to raczej ten fakt najbardziej zachęca graczy, dlatego że lubią oni chodzić w odludne i zrujnowane światy, chodzić w poszukiwaniu pozostałych surowców czy też znaczących substratów, trafiać na organizujące się w jakiś sposób szajki i pertraktować z nimi, zajmować się handlem. To wszystko może być ewentualną przyszłością w obliczu zagłady cywilizacji, takiej jak całkowity konflikt atomowy, uderzenie kosmicznego obiektu w ziemię czy też powstanie nowej choroby nie do uleczenia.

Gry video umożliwiają na krótki moment utożsamić się z herosem pochodzącymi z takich światów i doznać jego historii.Istnieje wiele metod grania: albo gracz wciela się w śmiałka i wybiera takie decyzje, jakie według niego są trafne i które najprawdopodobniej sam by przedsięwziął w takich uwarunkowaniach, albo nakreśla w wyobraźni osobowość postaci i gra odpowiednio do jego psychiki.

Można powiedzieć, że tym sposobem da się bawić właściwie dużo fajniej, chociażby w tytuły z typu role-playing game. W takich przypadkach przygody te mogą w gruncie rzeczy wciągnąć – istnieją przykłady, według których gracze zagrywają się w odpowiednie tytuły i ich następne części ze wszystkimi dodatkami nawet przez dwanaście miesięcy, a niekiedy nawet dłużej. Oczywiście, nie bez przerwy. Mowa tutaj o całościowym czasie gry.

Gry powinny być z pewnością rekomendowane każdemu.  To nie tak, jak słyszymy i czytamy w mediach – przesiadywanie przed konsolą w granicach zdrowego rozsądku może dostarczyć wiele zysków. Dla najmłodszych jest to przykładowo obcy język, ponieważ za pośrednictwem grania w gry są one w stanie szybciej się go przyuczyć. Istenieje mnóstwo ludzi, którzy idealnie tą metodą opanowali angielski, a dzięki temu ich kolejna edukacja była owocniejsza.

Post Comment