Domowe sposoby na czystą skórę

Podstawowym krokiem w naszej codziennej pielęgnacji jest oczyszczanie twarzy. Czynność ta powinna być wykonywania bardzo dokładnie oraz z użyciem odpowiednio dobranych do potrzeb naszej skóry preparatów. Preparaty użyte w kolejnych etapach będą działały prawidłowo tylko na dogłębnie oczyszczonej skórze.

Domowe Spa

Skuteczne oczyszczanie twarzy w domu jest możliwe. Na rynku jest wiele gotowych preparatów do tego zabiegu np. żele , pianki, płyny, emulsje, mleczka. To podstawa kiedy chcemy usunąć makijaż lub zmyć twarz po całym dniu. Oprócz tego możemy zastosować szereg maseczek oczyszczających. Możemy nabyć gotowy produkt w sklepie lub zrobić samemu z ogólnie dostępnych produktów. Jest to tańsza alternatywa dla kosmetyków ze sklepowych półek.
Oto przepis na domową maseczkę oczyszczającą:
Składniki:

  • soda oczyszczona
  • otręby drobno zmielone
  • sok z cytryny

Do miseczki dodaj wszystkie produkty w takich proporcjach, aby po wymieszaniu powstała gęstsza papka. Nałóż maseczkę na twarz, a w miejscach gdzie najbardziej się zanieczyszcza (zaskórniki) delikatnie wmasuj. Po 20 minutach zmyj maskę letnią wodą. W przypadku kiedy wystąpi pieczenie i podrażnienie zmywamy od razu.

Możemy także stosować maseczki, które zakupimy w sklepie. Zawierają one różne składniki i są przeznaczone to różnych rodzajów cery, dlatego zanim dokonamy zakupu warto przeczytać informacje o produkcie na etykiecie. Jeżeli mamy bardzo wrażliwą skórę wybierajmy łagodne preparaty, które nie będą zawierały w swoim składzie substancji mogących wywoływać podrażnienie. Tak samo jeśli jesteśmy uczuleni na dany składnik sprawdźmy dokładnie czy nie znajduje się on w składzie produktu, aby nie doszło do reakcji alergicznej.

Moc peelingów

Do oczyszczania skóry z zanieczyszczeń oraz do złuszczenia wierzchniej warstwy rogowej naskórka służą nam peelingi. Do skóry twarzy warto wybierać preparaty enzymatyczne, gdyż nie zawierają one podrażniających granulek. Martwy naskórek za pomocą enzymów zostaje najpierw rozpuszczony a następnie usunięty. Peeling enzymatyczny nadaje się do każdego typu skóry nawet tej bardzo wrażliwej oraz problematycznej. Jednak nie powinno się go wykonywać częściej niż 1-2 razy w tygodniu, aby nie zaburzyć naturalnego procesu odnowy naskórka.

 

Jak widzimy sposobów na oczyszczanie skóry mamy wiele. Nawet nie wychodząc z domu jesteśmy w stanie kompleksowo zadbać o naszą cerę. Wystarczą tylko chęci, systematyczność oraz odpowiednio dobrane preparaty, a nasza skóra będzie promienna i dogłębnie oczyszczona.