Jak ubierać się modnie, nie zmieniając garderoby co sezon? Część 2.

W poprzedniej części wspomniałem już, jak ważna jest osobowość, pewność siebie i indywidualizm. Jak bardzo trendy jest bycie sobą i cieszenie sie swoim wizerunkiem, kochanie się i akceptowanie swojego ciała. Warto jednak podrzucić kilka modowych uniwersalnych rad, które nas jeszcze bardziej nakierują. Warto zainwestować w dobrej jakości tshirty.

W zależności od tego, jakie najczęściej nosisz. Czy lubisz bluzki z wesołym nadrukiem, minimalistyczne i czyste, czy może wolisz ukazywać swoją “muzyczną osobowość”. Przy ich zakupie zwracaj uwagę na jakość. Czy szew jest prosty, czy tshirt ma “skulkowany” materiał. Z jakiego surowca został wykonany. Im bardziej naturalny tym lepiej dla nas, naszej skóry i środowiska. Poliester raczej możemy sobie darować. Dobrej jakości tshirt wystarczy na kilka sezonów, nie zmieni się jego fason, a szew pozostanie na swoim miejscu. Dobrej jakości tshirty sprzedają m.in. popularne sklepy tj. COS czy Muji. A jeśli lubimy modę z drugiej ręki, na pomoc przychodzą vintage shopy i popularne coraz bardziej “szmateksy”.

Moda z drugiej, trzeciej czy czwartej ręki to przyszłość. Szmateksy oferują nam bardzo wiele stylów w jednym miejscu. Do zalet należą również niskie ceny oraz wspieranie bardziej ekologicznych rozwiązań. Opóźniamy proces wyrzucenia ubrania na wysypisko. Klasyczna biała koszula to również evergreen, który modny jest zawsze. Biała koszula wcale nie musi być grzeczną koszulą zakładaną na maturę czy studniówkę. Doczekała się wielu dekonstrukcji. Na rynku znajdziemy modele z szerszymi bufkami, odkrytym pępkiem czy zdobionym kołnierzykiem.Wszystko zależy od tego jaki styl preferujemy. W czym czujemy się najlepiej. Po który z modeli nie sięgniemy, każdy jest uniwersalny. Model mocno wycięty, odkrywający pępek możemy związać i nosić do dżinsów z wysokim stanem w lato. Białą koszulę z bufkami możemy nosić w wersji romantycznej np. z kwiecistą spódnicą i słomkowym kapeluszem, czy na rockowo do ramoneski i dziurawych, podartych szortów.

Oczywiście zawsze modna jest ochrona i zdrowie. Dlatego dobrze jest zainwestować w porządną czapkę z daszkiem lub kapelusz z rafii. Są one nie tylko estetycznym dodatkiem. Zapobiegają przed udarem słonecznym, który jest szczególnie niebezpieczny u dzieci, osób starszych czy przyjmujących leki immunosupresyjne. Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze. A jeśli dobry wygląd połączymy z ochroną naszego zdrowia to mamy połączenie doskonałe.