Co zrobić, gdy tatuaż przestanie się podobać?

Wytatuowanie na ciele danego wzoru wiąże się z podjęciem poważnej decyzji. Tatuaże stanowią bowiem permanentną ozdobę ciała. Co prawda dzisiejsza technologia pozwala na ich usuwanie za pomocą lasera, jednak jest to nie tylko niezwykle kosztowny zabieg, ale także dość bolesny. Warto więc dokonać przemyślanego wyboru. Nie oznacza to jednakże, że tatuaż nie może przestać się spodobać – to całkowicie normalne! Sprawdź, co możesz zrobić w takiej sytuacji.

Człowiek i jego gusta są zmienne

Nie bez powodu proces przygotowania do wykonania tatuażu w profesjonalnym studiu jest tak długi. Każdy z etapów ma celu nie tylko wybranie odpowiedniego wzoru, ale także upewnienie się, że podoba on się osobie tatuowanej w 100% i będzie dla niej piękną ozdobą na długie lata. Często jednak wiele w naszym życiu się zmienia i okazuje się, że tatuaż sprzed lat nie pasuje już do nas. Może być to spowodowane zmianą pracy, trybu życia czy po prostu gustu. Nie musisz jednak od razu usuwać tych permanentnych ozdób! Możesz je w odpowiedni sposób zmodyfikować!

Niepasujące do Ciebie i twojego stylu wzory

W młodości często stawiamy na mało uniwersalne tatuaże. Ich wzory albo są modne w danym momencie, albo wydają nam się świetną ozdobą ciała na określoną chwilę czy wiek. Z biegiem lat coraz rzadziej je odsłaniamy, aż w końcu staramy się ukrywać je na co dzień. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, to mamy dla ciebie lepsze rozwiązanie – cover tatuażu. To prosty sposób na uczynienie ze wstydliwej pamiątki młodości pięknego, pasującego do ciebie dzieła!

Tatuaż, który stracił swój dawny blask

Cover to popularny sposób zakrywania nie tylko niemodnych wzorów. To także świetna metoda poprawiania tatuaży, które straciły swój blask oraz na odświeżenie ich i przywrócenie im dawnej świetności. Wszystko zależy oczywiście od tego, jak wykonany został pierwotny projekt. Choć poprawa tatuażu jest możliwa w większości przypadków, to warto osobiście skonsultować się z tatuatorem.

Najlepsze tatuaże do coverowania

Niektóre ze wzorów łatwiej jest poprawić czy zmodyfikować. Należą do nich między innymi tatuaże linearne. To najczęściej minimalistyczne rysunki bez wypełnienia wykonane cienką kreską. W łatwy sposób można je zmienić. Dobrym pomysłem jest dodanie wypełnienia czy pogrubienie konturów – zwłaszcza jeśli stały się one słabo widoczne lub są nierówne. Ciekawym rozwiązaniem jest także uzupełnienie starego wzoru drobnymi, rysunkowymi elementami czy kolorowymi akcentami.

Wzory, które przestały być już „modne”

Wiele tatuaży to wyjątkowe, autorskie projekty. Duża liczba z nich to także popularne, modne wzory, które swego czasu każdy chciał tatuować. Zaliczyć można do nich między innymi te nawiązujące do tradycji plemiennych, tzw. tribale. Ich zaletą jednak jest to, że można je zmodyfikować na bardziej uniwersalną ozdobę ciała. Szczególnie wdzięczne do poprawiania są tatuaże męskie na barku wykonane w tym stylu. Przy pomocy ciekawego projektu oraz kolorowych tuszy można zmienić je w prawdziwe autorskie i wyjątkowe dzieła sztuki!