Co zrobić z ubraniami, których nie nosimy?

Porządki w szafie robimy zazwyczaj kilka razy w roku. Pozwalają nie tylko zmienić ułożenie ubrań, ale także przeprowadzenie selekcji. Każdy z nas ma w szafie ubrania, które nosi codziennie, od święta, a także te, których już nie nosi. Podczas porządku te ostatnie powinniśmy odłożyć na osobny stosik. Wówczas pojawia się pytanie – co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami?

Porządki w szafie zazwyczaj owocują stertą ubrań, z którymi mamy zamiar się pożegnać. Jednak twoje nienoszone ubrania mogą przynieść trochę gotówki, przyczynić się do pomagania albo sprawić komuś radość. Trzeba tylko wiedzieć, co można z nimi zrobić. Warto też dokładnie je przejrzeć i zadać sobie pytanie – czy nadają się jeszcze do chodzenia.

Co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami?

Ubrania, których nie nosimy wcale nie muszą lądować na śmietniku. Można je poddać recyklingowi, który obecnie jest bardzo modnym trendem. Przedłużając życie odzieży, która i tak jest już w obiegu, wykazujemy się ekologiczną postawą. Ubrania, których nie nosimy możemy z powodzeniem przerobić. Mając w sobie odrobinę krawieckiego zacięcia, możemy nadać drugie życie nienoszonej spódnicy czy koszuli. Naszycie aplikacji, skrócenie, dodanie ozdobnego ściegu to tylko niektóre pomysły na przerobienie ubrań. Ogranicza Cię jedynie własna wyobraźnia.

Na stosiku niepotrzebnych ubrań, zawsze znajdą się takie, które są na Ciebie za małe, za duże lub takie które przestały pasować do Twojego obecnego stylu. Wówczas warto oddać takie ubrania za darmo drugiej osobie. Można je oddać koleżance, znajomej czy rodzinie, a także przekazać na pomoc potrzebującym. Pamiętajmy jednak, by były one w dobrym stanie. Ubrania, w których nie chodzisz, możesz sprzedać lub wymienić na inne. W internecie jest wiele miejsc, w których możesz tego dokonać. Wystarczy zrobić zdjęcie, dodać je w odpowiednim miejscu, ustalić cenę i sprzedać. Dzięki temu Twoje ubrania zyskają nowe życie, a ty zarobisz gotówkę, którą będziesz mogła przeznaczyć na inny ciuch.

Jeśli ubrań nie da się sprzedać, oddać czy przerobić można oddać do recyklingu. W każdym mieście są miejsca, które przyjmują tekstylia, by je przerabiać, podobnie jak makulaturę czy plastik. Zanim wyrzucimy ubrania do kosza, warto sprawdzić gdzie znajduje się taka firma.Czasem zimową odzież można również oddać do schronisk dla zwierząt bądź przekazać na czyściwa.

Niezależnie co chcemy zrobić z niepotrzebnymi ubraniami, pamiętajmy, by zrobić to od razu po wysprzątaniu szafy. Odkładanie tego w czasie, sprawi, że stosik ubrań, w których nie chodzimy będzie stale rósł, a my nie będziemy mieć w szafie miejsca.