Czy mezoterapia igłowa jest bolesna?

Wśród zabiegów medycyny estetycznej dużym zainteresowaniem cieszy się mezoterapia igłowa. Jest to niechirurgiczny sposób na przywrócenie skórze młodego, promiennego wyglądu. Za pomocą tej metody możliwe jest również opóźnienie procesów starzenia. Zabieg polega na wstrzyknięciu specjalnych substancji aktywnych, które mają na celu pobudzić skórę do regeneracji i odnowy. Jeśli zastanawiasz się, czy mezoterapia igłowa jest bolesna, przeczytaj tekst.

Mezoterapia mikroigłowa to nic innego jak wstrzyknięcie w skórę odpowiednio dopasowanych substancji. Najczęściej są to kwas hialuronowy, witaminy, peptydy, enzymy, minerały czy kwasy nukleinowe. Wszystkie te składniki mają bardzo duży wpływ zarówno na stan, jak i wygląd ciała. Dlatego warto je uzupełniać, o czym więcej mówi pracownik centrum medycznego Sublimed:

Wstrzykiwane w skórę substancje nazywane są mezokoktajlami. Działają one lokalnie, co sprawia, że oddziałują wyłącznie na miejsce poddane zabiegowi. Mezoterapię mikroigłową można wykonywać w przypadku różnych części ciała, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Czy wykonanie zabiegu mezoterapii mikroigłowej boli?

Bardzo dużo osób decyduje się na wykonanie zabiegu mezoterapii mikroigłowej, ale niektórzy rezygnują z niej ze względu na obawę przed bólem. Jest to nieuzasadnione, ponieważ zabieg jest uznawany za bezbolesny. Opiera się na stymulacji naturalnych procesów, ale nie wywołuje to bólu u pacjenta, co najwyżej delikatny dyskomfort. Poza tym możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego.

Zazwyczaj nie wystarczy wykonać jednego zabiegu. Prawdopodobnie będzie trzeba go powtórzyć, a nawet zdecydować się na całą serię. Dzięki temu widoczne będą lepsze efekty i utrzymają się one przez dłuższy czas. Pomiędzy zabiegami mezoterapii igłowej należy zachować odstępy wynoszące od jednego do trzech tygodni. Najlepiej zdecydować się na serię rozplanowaną na cały rok.

Efekty widoczne po mezoterapii mikroigłowej

Jeśli marzysz o pięknej, gładkiej, elastycznej i jędrnej skórze, a także chcesz powstrzymać lub opóźnić procesy starzenia, to zdecyduj się na wykonanie odpowiedniego zabiegu. Świetnie w tym celu sprawdza się mezoterapia igłowa, za pomocą której można zadbać o właściwe nawilżenie ciała. Rezultaty są widoczne już po około 2 miesiącach od skończenia całej serii. Utrzymują się one przez naprawdę długi czas. Przede wszystkim widoczne jest znaczne rozświetlenie skóry, rozjaśnienie przebarwień oraz spłycenie zmarszczek.