Ciemne włosy – jak o nie dbać?

Czy kosmyki w kasztanowych lub czarnych barwach wymagają innej pielęgnacji? O każde włosy trzeba przecież dbać tak jednakowo uważnie, ale czy samo mycie sprawi, że kolor będzie prezentował się cały czas tak pięknie? Okazuje się, że głębię ciemnego koloru można wydobyć i podkreślić. Dziś dowiecie się, jak to zrobić.

Ciemne włosy to mocniejsze włosy

Posiadacze i posiadaczki naturalnie brązowych lub czarnych kosmyków mają nie lada szczęście. Ciemny pigment we wnętrzy włosa jest dużo bardziej odporny na czynniki zewnętrzne – słońce, zmiany temperatur, niewłaściwą pielęgnację czy wilgoć. To wszystko nie oznacza jednak, że można odpuścić sobie dbanie o naszą fryzurę. Jak pielęgnować ciemne włosy, by były lśniące i mocne o każdej porze roku? Przede wszystkim warto skupić się na prawidłowym odczytaniu potrzeb włosa i postępowaniu zgodnie z nimi. Właściwy poziom nawilżenia i równowaga PEH to uniwersalne zasady. W przypadku brunetów i szatynów sprawdzą się doskonale.

Chroń ciemne kosmyki latem

Promienie UV mają znacznie mniej niszczycielski wpływ na brązowe włosy niż w przypadku jaśniejszych fryzur. To nie oznacza, że latem możemy zapomnieć o osłanianiu ich przed słońcem – o ile nie degraduje ono samego koloru, o tyle może negatywnie wpływać na łuski włosów. Jak pielęgnować ciemne włosy gdy skwar leje się z nieba? Nośmy kapelusze lub chustki, zabezpieczajmy końce silikonowymi odżywkami, a na całą długość nakładajmy mocno nawilżające formuły bez spłukiwania. Dzięki temu kolor naszych kosmyków będzie prezentował się pięknie.

Kosmetyki wyłącznie dla brunetów i szatynów?

Jakie składniki powinny znaleźć się w formułach przeznaczonych dla właścicieli ciemnych pukli? Głębię takich kolorów podkreślą kosmetyki naturalne z dodatkiem henny, wyciągami z bursztynu, lawendy, szałwii i goździków. Te składniki nie tylko chronią pigment, ale też poprawiają kondycję włosa, dzięki czemu kosmyki są mocne i lśniące.

Delikatnie przyciemniające właściwości ma także kawa i herbata – płukanki z wystudzonego napoju trzeba dość często powtarzać, ale efekt jest wart wysiłku.

Mimo, że ciemne włosy są mniej skore do uszkodzeń i są w stanie sporo wytrzymać, warto dbać o nie świadomie. Wkładając w ich pielęgnację niewiele wysiłku, osiągniecie wspaniały efekt!