Co warto wiedzieć o lakierze hybrydowym

Na lakiery hybrydowe trwa ciągle moda już od dłuższego czasu. Nic dziwnego, skoro są one tak uniwersalne. Hybrydy prawie całkowicie wyparły zwykły, znany nam od lat lakier do paznokci. Co jednak oznacza nazwa „hybryda”? Otóż tak jak sama nazwa wskazuje, jest to połączenie w jednym produkcie dwóch różnych produktów, mianowicie zwykłego lakieru do paznokci oraz lakieru żelowego. Lakier hybrydowy łączy w sobie cechy obu tych lakierów i sprawia, iż nasza uroda podkreślona jest poprzez drobny szczegół, co jednak w ogólnym rozrachunku stanowi bardzo dobre rozwiązanie, gdyż paznokcie pomalowane hybrydą są w stanie bardzo podkreślić naszą urodę.

Jak używa się lakieru hybrydowego?

Lakier hybrydowy jest tak naprawdę bardzo prosty w użytku, a jego nakładanie wcale nie jest tak trudne, jakie mogłoby się na początku wydawać. Znacznie trudniej jest wybrać kolor, jakim chcemy pomalować paznokcie, a także wzór, jaki ma na nich widnieć. Różnego typu inspiracje możemy jednak znaleźć na przykład w Internecie, telewizji, gazetach czy u naszych znajomych. Lakier hybrydowy ma tak wielki potencjał, iż z jego pomocą można mieć na paznokciu namalowane praktycznie wszystko.

Zdrowie paznokci

Co więcej, można nawet wybrać sobie fakturę, jaką lakier pozostawi na paznokciu, na przykład matową, futerkową, czy lustrzaną. Sam proces nakładania lakieru jest wręcz banalnie prosty. Otóż trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych krokach. Zaczynamy oczywiście od nadania kształtu paznokciom, odsunięcia lub wycięcia skórek oraz zmatowienia płytki paznokcia. Żeby to uczynić, wystarczy wypolerować paznokcie specjalną polerką. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie płytki paznokcia, a więc namoczenie jej specjalistycznym płynem, tak zwanym cleanerem. Kiedy te kroki mamy wykonane, należy nałożyć bazę, a więc bezbarwny lakier, mający za zadanie jeszcze bardziej wyrównać nasz paznokieć i przede wszystkim zabezpieczyć go przed kolejnymi warstwami lakierów. Warstwę bezbarwnej bazy, tak samo jak każdą kolejną warstwę, należy utwardzić pod specjalną lampą. Następnie, kiedy mamy już utwardzoną bazę, nakładamy kolorowy lakier, oczywiście w takim kolorze, jaki chcemy. Lakier kolorowy można położyć jako jedną warstwę, ale można także nałożyć go jako więcej warstw, gdyż lakiery mają różny stopień krycia, z czego wynika, iż im więcej warstw, tym kolor będzie bardziej wyraźny. Czasami wystarczy jedna warstwa koloru, a czasami należy nałożyć dwie lub trzy warstwy. Każdą z tych warstw należy oczywiście utwardzić pod lampą. Ostatnią warstwą, jaką należy nałożyć, jest tak zwany top, czyli bezbarwny lakier, mający na celu zabezpieczyć warstwy lakieru przed czynnikami zewnętrznymi i uwydatnić kolor. Od topu często zależy faktura paznokcia, gdyż dzięki niemu możemy uzyskać na przykład matowe wykończenie. Ostatnią rzeczą, jaką należy zrobić, to tak samo jak na początku, przejechać po paznokciach nasączonym w cleanerze wacikiem, by zdjąć warstwę dyspersyjną z lakieru top. Jest to lekka i lepka warstwa, która pozostaje po utwardzeniu w lampie.