Czakra splotu słonecznego- kilka słów na jej temat. Jakie kamienie stosować?

Czakra splotu słonecznego jest trzecią czakrą, zaraz za czakrą podstawy i czakrą sakralną. Nasza czakra splotu słonecznego umiejscowiona jest nieco powyżej pępka. Nasza czakra splotu słonecznego umiejscowiona jest nieco wyżej pępka. Bardzo silnie związana jest z postrzeganiem nas samych przez innych ludzi. Związana jest z energią ognia, emanuje piękną, żółtą energią. Prawidłowa jej praca sprawia, że ludzie nas lubią, darzą zaufaniem (nie mają np. problemu, by się nam zwierzyć czy poradzić, gdy mają jakiś kłopot). Zdrowie i leczenie.

Mamy satysfakcję z tego jak wygląda nasze życie. Jesteśmy zadowoleni z naszej pracy, czy wyników w pracy. Nie boimy się o to co przyniesie jutro, choćby w sprawach finansowych. Nasze życie uczuciowe i sprawy osobiste są harmonijne, pełne radości, spokoju i zaufania. Nie boimy się współpracować, nawiązywać nowych kontaktów czy spotykać się z ludźmi. Zaburzona praca czakry splotu słonecznego, może objawić się m.in. brakiem pewności siebie czy wiecznym poczuciem, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, by cokolwiek osiągnąć/ żyć życiem pełnym radości/, by ktoś się w nas zakochał bezinteresownie. Możemy mieć problemy gastryczne (np.z żołądkiem, cierpieć na wzdęcia czy mieć stan zapalny jelit). Możemy czuć się ofiarami swojego życia.

Nadmierna praca czakry splotu słonecznego, może sprawić, że czujemy się wiecznie poddawani testom, potrzebujemy bardzo dużo stymulacji adrenaliną. Możemy wesprzeć czakrę splotu słonecznego kamieniami, m.in. cytrynem, fluorytem żółtym, tygrysim okiem, bursztynem czy żółtym topazem.