Kremy opóźniające proces starzenia – co trzeba wiedzieć?

Kremy przeciwzmarszczkowe to produkty, których zadaniem jest ujędrnianie skóry, poprawa jej elastyczności i wygładzanie istniejących już zmarszczek. Znacząco różnią się one od standardowych kremów nawilżających, które stosuje się na co dzień w młodym wieku. Aby uniknąć szybkiego starzenia się skóry i znacznie opóźnić proces pojawiania się zmarszczek i bruzd, należy sięgnąć po kosmetyki do zadań specjalnych.

Medycyna estetyczna? Specjalne kremy o działaniu anti-aging

Co takiego mają w sobie kremy przeciwzmarszczkowe, czego nie mają zwykłe kremy do twarzy. Podstawowym składnikiem jest tutaj kwas hialuronowy, będący organicznym związkiem chemicznym o niespotykanych właściwościach wiązania wody, dzięki czemu wyjątkowo nawilża skórę. To on odpowiada za jędrność, gładkość i sprężystość skóry. Jest zalecany przede wszystkim właścicielom skóry suchej, a więc świetnie nadaje się do kosmetyków przeciwzmarszczkowych, bo to właśnie brak nawilżenia powoduje, że zmarszczki są o wiele bardziej widoczne. Stosowanie preparatów z kwasem hialuronowym natychmiast skutkuje wrażeniem ukojenia, odświeżenia i miękkości. Drugim składnikiem, którego powinniśmy szukać na liście dobrego kremu przeciwzmarszczkowego, jest koenzym Q10. To substancja, którą można porównać do witamin, który jest w stanie odnaleźć i zneutralizować wolne rodniki w organizmie. Dzięki temu jest doskonałym narzędziem do zwalczania zmarszczek i bardzo często stosuje się go w kosmetykach do twarzy dla kobiet.

Prawidłowe stosowanie kremów

Jak stosować kremy przeciwzmarszczkowe? Przede wszystkim należy wybrać krem, który będzie dostosowany do naszego wieku i typu skóry. Należy również pamiętać, że skóra pod oczami wymaga zupełnie innej pielęgnacji niż reszta twarzy. Właśnie w okolicach oczu nasza skóra jest najcieńsza i najdelikatniejsza. Częste mrużenie oczu, stosowanie kosmetyków kolorowych i zmywanie makijażu różnymi płynami micelarnymi, a także brak regularnego nawilżania powoduje, że wokół oczy zmarszczki pojawiają się najszybciej i trudno je zniwelować. Przede wszystkim warto zadbać o to, aby usuwać makijaż olejkami naturalnymi, na przykład z pestek malin lub winogron, albo płynami zawierającymi jakieś olejki. Zmywając makijaż powinnyśmy wykonywać ruchy od zewnątrz w stronę nosa, aby nie naciągać cienkiej skóry. Po zmyciu makijażu stosujemy dobrany krem pod oczy, który silnie nawilża, redukuje zmarszczki mimiczne niweluje cienie wynikające ze zmęczenia lub uwarunkowań genetycznych. Dopiero wówczas można zająć się reszta twarzy, stosując wybrany krem na oczyszczoną i osuszoną skórę.