Niezawodny domowy sposób na piękne i gęste włosy

Piękne, długie i gęste włosy to marzenie niejednej kobiety i niejednego mężczyzny. Aby mieć zdrowe włosy jesteśmy w stanie wydać niemałe pieniądze. Podczas gdy skuteczne rozwiązanie naszego problemu może być naprawdę tanie, skuteczne i w dodatku naturalne. Domowa wcierka z ziół i czarnej rzepy sprawi, że twoje włosy odżyją, nabiorą blasku, staną się gęstsze i zdrowsze. W dodatku za śmieszną cenę i odrobinę czasu.

Czarna rzepa

Czarna rzepa od wielu lat była wykorzystywana jako naturalny środek na włosy. Sok z tego warzywa miał wzmacniać cebulki włosów, przyspieszać ich porost, zagęszczać przez wyrastanie wielu włosków – tzw. baby hair – a także likwidować łupież i ograniczyć wypadanie włosów.
Z tego względu w wielu szamponach i odżywkach znajdziemy sok z czarnej rzepy. Wiele gotowych wcierek na sklep -owych półkach również opiera się w większej mierze na czarnej rzepie.
Jednak warto zauważyć, że nie będą one tak skuteczne jak domowa wcierka z soku z rzepy. Jak się bowiem okazuje, sok z rzepy ma najsilniejsze właściwości, kiedy jest świeżo wyciśnięty. Wtedy nasza skóra głowy i włosy najbardziej z niego korzystają.
Dlatego warto robić samemu w domu wcierkę z czarnej rzepy. Zwłaszcza, że jest ona tania w przygotowaniu i prosta do zrobienia. Dodatkowo taką wcierkę domową możemy uzupełnić o zioła, które wzmacniają jej działanie lub są dostosowane do naszych potrzeb.

Wcierka z soku czarnej rzepy i ziół do włosów DIY

Aby przygotować wcierkę z soku z czarnej rzepy potrzebujemy :

  • bulwę czarnej rzepy,
  • napar z zielonej herbaty lub ziołowy, ewentualnie gotowy hydrolat lub zwykłą wodę,
  • kieliszek i strzykawkę,
  • rękawiczki gumowe,
  • gaza lub drobne sitko,
  • mikser lub tarkę.

Rzepę należy umyć i odciąć ogonek. Warto założyć rękawiczki, gdyż sok jest piekący. Następnie odcinamy kawałek warzywa i obieramy ze skóry. Tak przygotowany kawałek rzepy ścieramy na najmniejszych oczkach tarki lub drobno blendujemy. Następnie odstawiamy na kilka minut, aby wydostał się sok. Po tych kilku minutach z otrzymanej papki wyciskamy cały sok. Najlepiej zrobić to przez gazę lub drobne sitko. Nałożyć papkę w nie i odsączać za pomocą łyżeczki.
Tak otrzymany sok nabieramy do kieliszka i rozcieńczamy wybranym naparem lub hydrolatem – my polecamy rumiankowy, który łagodzi drażniące działanie soku i dodatkowo nawilża. W sumie na zrobienie wcierki musimy poświęcić 10 minut.
Taką wcierkę nakładamy za pomocą strzykawki równomiernie na głowę i delikatnie masujemy skórę głowy przez kilka minut.