Skuteczny plan na spalenie tłuszczu z brzucha i pośladków!

Zgrabna sylwetka to marzenie wielu z nas. Często jednak bezskutecznie trudzimy się, by utracić tłuszcz, który odkłada się w niestrategicznych dla nas miejscach. Zatem jak spalić tłuszcz z brzucha i pośladków? Jak utrzymać ciało w nienagannej formie? Należy połączyć zdrową dietę z regularną aktywnością fizyczną. Tak naprawdę nigdy nie powinno skupiać się na dwóch wybranych partiach ciała, ale pracować ogólnorozwojowo. Jeśli chodzi o skuteczne treningi, to najlepiej łączyć ćwiczenia aerobowe ze wzmacniającymi. Ponadto ważne jest ich urozmaicanie i stopniowe podnoszenie poprzeczki.

Cel: płaski brzuch i jędrne pośladki!

Zdrowo prezentujące się, wysportowane ciało, jest zdecydowanym kanonem piękna, za którym każdy choć raz w życiu podejmuje próbę dążenia. Kobiety najczęściej skupiają się na pośladkach i brzuchu. Cel zdaje się prosty – utrzymać płaski brzuch i zgrabne, jędrne pośladki. By, go osiągnąć należy pozbyć się w pierwszej kolejności nadmiaru tłuszczu, następnie skupić się na wzmocnieniu mięśni, które nadadzą atrakcyjnych kształtów.

Po pierwsze: aktywność fizyczna!

Wiemy już, że ważna jest systematyczność i różnorodność. W związku z tym kompromisowym rozwiązaniem na dobry początek jest zaplanowanie dwóch treningów cardio i dwóch wzmacniających w tygodniu. Każdy powinien być poprzedzony rozgrzewką i zakończony rozciąganiem. Jeśli chodzi, o treningi cardio to uwzględniają one ćwiczenia aerobowe, wśród których za najskuteczniejsze uznaje się: bieganie, jazdę na rowerze oraz pływanie. Sprawdzą się również ćwiczenia na sprzęcie aerobowym takim jak: orbitrek, bieżnia stacjonarna, czy też rower stacjonarny. W przypadku ćwiczeń wzmacniających najlepiej wykonywać zestawy różnych ćwiczeń wykonywanych w seriach. Do najpopularniejszych należą brzuszki, które modelują brzuch i przysiady, które angażują mięśnie pośladków, ud oraz łydek. Poza tym niezwykle skutecznymi ćwiczeniami wzmacniającymi są: wykroki, martwy ciąg, plank, czy też pompki. Warto urozmaicać je np. dodając ciężar (hantle, gumy oporowe, piłkę).

Po drugie: zdrowa dieta!

Kiedy celem jest spalenie tłuszczu z brzucha i pośladków, nie obędzie się bez diety. Najlepiej, jeśli będzie ona oparta na zasadach zdrowego odżywiania. Istotne, by posiłki były wartościowe i spożywane w regularnych odstępach czasu. Należy przede wszystkim ograniczyć cukier w diecie, niezdrowe przekąski i żywność wysoko przetworzoną. Biorąc pod uwagę regularne treningi, które zostały dodane do trybu życia, warto szczególnie zadbać o odpowiednią podaż białka, tłuszczy oraz węglowodanów.