Co to jest CBD

Od niedawna wielkim i bardzo pożądanym hitem jest olej CBD, który jednak nie jest odkryciem dzisiejszych czasów. Konopie, bo o tych roślinach tu mowa, były wykorzystywane już od wielu lat jako środek uspokajający, kojący i regulujący problemy ze snem. Konopie kojarzą nam się zwykle z marihuaną i narkotycznym środkiem uzależniającym, który wywołuje halucynacje. Rzeczywiście to skojarzenie jest jak najbardziej słuszne, gdyż rzeczywiście mają one takie właściwości, niemniej jednak jeśli chodzi o legalne olejki, których używa coraz więcej osób, pobiera się całkiem inną substancję niż do produkcji narkotyków. Otóż warto nauczyć się odróżniać THC od CBD. Ten drugi składnik to właśnie składnik wspomnianych wyżej olejków, natomiast THC to środek narkotyczny, który jest jak na razie nielegalny. Dobroczynny składnik konopi ma w sobie tyle wspaniałych właściwości, że potrafi na przykład zwalczać bóle i problemy skórne, a także działa przeciwwymiotnie, przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie oraz przeciwalergicznie.

Właściwości konopi

Tak jak już wcześniej wspomniano, konopie używane były już od lat, podobnie jak inne rośliny, kiedy to cała medycyna opierała się właśnie na różnych właściwościach roślin. Dziś wiemy, iż z konopi można wydzielić składnik, który jest składnikiem kluczowym, a nazywamy go kannabidiolem. Ten składnik posiada bardzo wiele dobroczynnych właściwości. Po pierwsze i chyba najważniejsze, nie uzależnia i nie ma działania narkotycznego, a więc w żadnym wypadku nie jest to narkotyk. Jeśli chodzi o jego działanie, może on pomóc w dziedzinie dermatologii, alergologii i tym podobne. Otóż taki zabieg może mieć działanie przeciwbakteryjne, przeciwbólowe.

Olej CBD

Najbardziej rozpowszechnionym i chyba także najprostszym sposobem na przyjmowanie pozytywnych części konopi jest spożywanie olejku. Taki olejek zazwyczaj stosuje się dwa razy dziennie w jakiejś konkretnej ilości, wypisanej na opakowaniu. Olejek ten można kupić w wielu miejscach, na przykład w sklepach stacjonarnych, które funkcjonują na przykład jako wysepki w galeriach handlowych i nie tylko. Inną drogą kupna jest zamówienie takiego olejku przez Internet. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż nawet nie trzeba wychodzić z domu, by móc zacząć używać olejku. Jeszcze innym rozwiązaniem, które pojawia się dzisiaj coraz częściej to automaty z produktami z CBD. Tak samo jak istnieją automaty z batonikami i napojami, tak co chwilę przybywa właśnie automatów z różnymi produktami zawierającymi składniki konopi. Nie są to tylko olejki, a również inne produkty, w zależności od konkretnego automatu i dostawcy.

Jak używać olejku?

Coraz więcej osób zaczyna używać tych olejków, jednak jeśli ktoś jeszcze tego nie robi, warto wiedzieć, jak ich używać w przypadku, kiedy jednak zdecydowalibyśmy się na ich zakup. Otóż olejki, tak jak sama nazwa wskazuje, są to oleje, zawierające różne stężenie składników. Na początku najlepiej jest zacząć od olejków o niższym stężeniu i w miarę potrzeby zwiększać stężenie. Olejki zazwyczaj przyjmuje się pod język w formie odpowiedniej ilości kropel, często dwa razy dziennie. Dokładna instrukcja przyjmowania danego olejku zawsze powinna być opisana na opakowaniu, a w razie jakichkolwiek pytań, możemy udać się do sklepu bądź zadzwonić na infolinię sklepu internetowego, by porozmawiać z osobą, która zna się dobrze na tego typu produktach i będzie potrafiła nam doradzić.