Pianki termoelastyczne – warto?

Komponując komfortowe łóżko, wielu z nas zastanawia się nad tym, jaki materac do spania wybrać. Na współczesnym rynku znajdziemy różnego rodzaju modele, w tym te, które posiadają unikalną piankę termoelastyczną. Może ona stanowić bazę wypełnienia lub być wykorzystana jako dodatek. Jednak, czy warto zainwestować w modele, które ją posiadają? I czym w praktyce pianki termoelastyczne się wyróżniają?

Czym są pianki termoelastyczne?

W ostatnim czasie coraz więcej słyszy się o materacach piankowych. Stają się one coraz popularniejsze, a tym samym – bardziej pożądane przez klientów. Jednak, skąd to wynika? Obecnie mamy do czynienia z różnymi piankami, a każda z nich posiada indywidualne właściwości. W przypadku pianki termoelastycznej mamy tutaj do czynienia z materiałem, który jest w stanie reagować na zmienne czynniki, takie jak temperatura czy ciężar naszego ciała. Oznacza to, że jest w stanie niemalże idealnie dostosować się do anatomicznych kształtów sylwetki użytkownika. Efektem tego jest m.in. najlepsze podparcie ciała, a także odciążenie kończyn oraz tułowia. Znajdziemy ją w takich modelach, jak SleepMed Premium czy SleepMed Comfort Plus, w które tak naprawdę może zainwestować każdy z nas! Jednak są one zalecane przede wszystkim:

 • osobom zmagającym się z dolegliwościami bólowymi ze strony pleców lub schorzeniami kręgosłupa,

 • osobom starszym lub chcącym profilaktycznie zadbać o swój kręgosłup,

 • osobom w okresie rekonwalescencji oraz zmuszonych do pozostania w łóżku przez większą część doby.

Jakie są najważniejsze cechy pianek termoelastycznych?

Każdy zastosowany w materacach do spania materiał ma swoje charakterystyczne cechy. Tak też jest w przypadku pianek termoelastycznych, które znajdziemy w wielu modelach z oferty SleepMed. Jednak, jakie są ich najważniejsze cechy? Warto tutaj wspomnieć głównie o:

 • wspomaganiu swobodnego przepływu krwi w organizmie człowieka, co zwiększa poziom natlenienia tkanek,

 • możliwości zachowania prawidłowej postawy oraz pozycji kręgosłupa, co minimalizuje dolegliwości bólowe pleców,

 • właściwościach przeciwodleżynowych i ortopedycznych,

 • przyjemnym uczuciem miękkości oraz ulgi w czasie leżenia,

 • wysokiej odporności na eksploatację,

 • właściwościach antyalergicznych, co jest niezwykle ważne w przypadku alergików.

Materac z pianką termoelastyczną – dlaczego warto w niego zainwestować?

Materace z pianką termoelastyczną w ostatnim czasie stają się coraz częściej wybieraną opcją. Tak naprawdę każdy z nas może na nich spać, gdyż sprawdza się idealnie zarówno u dzieci, jak i dorosłych czy seniorów. Dzięki ich unikalnym właściwościom mamy gwarancję zdrowego wypoczynku, przez co nasz organizm jest w stanie prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia. Co więcej, wspomagają regenerację mięśni i nie tylko! Pamiętajmy również, że przy wyborze materacy piankowych warto uwzględnić także:

 • stopień twardości, który ustalany jest na podstawie wagi oraz preferencji użytkownika,

 • rozmiar, gdyż na rynku znajdziemy wąskie materace jednoosobowe oraz szeroki – dwuosobowe,

 • właściwości, które wynikają zarówno z zastosowanego wewnątrz wypełnienia, jak i budowy.

Obecnie wykorzystuje się nowoczesne rozwiązania w produkcji komfortowego podłoża do spania. Materace wykorzystujące piankę termoelastyczną są przede wszystkim dedykowane osobom zmagającym się z dolegliwościami bólowymi ze strony pleców, ale nie tylko! Tak naprawdę tego typu modele świetnie sprawdzą się w każdej sypialni!

Artykuł sponsorowany.